xiegacodziennosci

Just another WordPress.com site

Ogień

w dniu 31 marca 2015

Dzisiaj bardzo rozpalił mnie temat ognia  /”Odzyskany ogień”/, opisany przez Aniję Miłuńską w kalendarzu Spirala. Fajne, rozwojowe podejście do tego etapu w życiu kobiety, w którym doznaje „uderzeń gorąca”,  dlatego się z Wami dzielę:

„Przechodzi przeze mnie fala ognia, kilka razy w ciągu dnia, a także nocą, nigdy nie wiadomo kiedy, prawdziwy żywioł. Nie wiem, kto wymyślił na to nazwę tak dziwną, jak „uderzenia gorąca”, niechybnie musiał być na wojennej ścieżce z ogniem, skoro przypisał mu „uderzanie”. Już w samej nazwie nazwana jest jednoznaczna sugestia, że to wrogie działanie, więc z pewnością nieprzyjemne dla kobiety, która w oczywisty sposób powinna chcieć się przed nim chronić.

Ale ja nie dam sobie popsuć głupim gadaniem tego mocnego czasu z ogniem, co się go tylko raz w życiu, nigdy więcej. To prawda, że każda taka fala powoduje chwilowe uczucie słabości, będę się więc delektowała słabością…

Czuję, jak z coraz większą mocą płonie, taką, która płynie z braku wątpliwości, z pewnością co jest ważne, czemu warto dać swoją energię, uwagę, miłość i zaangażowanie… Tak, to jest ogień, który dojrzał, jakąż wolność ze sobą przynosi, ile przestrzeni. A także czasu. Odzyskanego, wyplątanego z sieci uwikłania w „powinnam i nie powinnam”, „stracę, albo zyskam”, „co o mnie pomyślą”… Nie będzie czasu innego, oprócz tego, który teraz , prócz tej chwili, która właśnie, która jest. Oto ogień, który teraz płonie w moim życiu w przytomności, w mojej obecności, w moim byciu. Ogień wiedźmy, która wie, jak bezcenne jest jest dane jej żywe „teraz”. Skoro dane, to czemu by nie wziąć?”. Anija Miłuńska- założycielka stowarzyszenia kobiet Dakini.

Muzycznie rozpala mnie stary, dobry na wszystko Miles. Gdy słucham Jego starych płyt /nie będzie przecież nowych!/, to przenoszę się w inny, lepszy świat… W ogóle, gdy słucham muzyki, która  mnie porusza, to chciałabym tam zostać.

Znalezione obrazy dla zapytania miles davisMiles Davis

Katia


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: