xiegacodziennosci

Just another WordPress.com site

mogłabym być…

w dniu 29 Maj 2012

Mogłabym być smukłą  wiotką kobietką z krótkimi falami przeprasowanymi żelazkiem, która zsunęła się z obrazu Gustava Klimta, lub jeszcze lepiej Beardsleya. Lata 20-te lata 30-te ubiegłego wieku – to mój ulubiony wewnętrznie czas. Witkacy, Mahler, Stanisława Brzozowska. Zapach cygaretek i skórek pomarańczy. Zakupy bym robiła w sklepach cynamonowych. Czyściłabym Witkacemu popielniczki /akurat…/ i zamykała firmę portretową. Urządzała five o’clocki.

Zamaszystą spódnicę zbyt mocno wyszarpywałam ze szprych wahadeł. DAŁAM SIĘ WKRĘCIĆ, dałam się wkręcić. Gdy odwracam się gwałtownie na pięcie, cała przestrzeń zakręca razem ze mną, jak w marzeniu Einsteina. Wszyscy idący za mną /a jest duży tłok/ wywracają się jedni na drugich. Jest niezła zabawa, taki misz-masz i galimatias w jednym. Mnie to nie przeszkadza, bo ja mam na tyle oparcia w sobie, że wiem dokąd iść. To znaczy kieruję się instynktem. Ale co z tymi, którzy mają uszkodzony instynkt; którzy nie chcą być archeologami czy wizjonerami? Nie wiem i nie chcę się teraz nad tym zastanawiać.

Jedno jest pewne. Powrócił z rehabilitacji wczesnozawałowej mój mąż, tak więc rodzina  w komplecie. Jakby tego było mało, jutro do I-ej  pracy mam na 10!! Będę mogła pokokosić się rano, nie zrywać zbyt pohopnie. Nie wiem czym sobie zasłużyłam na tyle łaski.  Wszyscy domownicy cieszą się poczuciem wspólnoty i okazują sobie radość, tak to czuję. Gdybym miała na bezludną wyspę zabrać jedno słowo….JOY!  Katia

http://www.artsycraftsy.com/beardsley/antonym.jpg


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: